Urząd Monetarny Cyfrowej Waluty przedstawił nową globalna walutę.

Podczas wiosennych spotkań Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), Urząd Monetarny Cyfrowej Waluty (DCMA) ogłosił oficjalne wprowadzenie międzynarodowej waluty cyfrowej, która wzmocni suwerenność monetarną uczestniczących banków centralnych i jest zgodna z najnowszymi zaleceniami dotyczącymi polityki aktywów kryptograficznych zaproponowanymi przez MFW.

Uniwersalna jednostka monetarna (UMU), symbolizowana jako Ü została stworzona dla globalnego, kontynentalnego i krajowego handlu i płatności do użytkowania przez wszystkie instytucje finansowe na poziomie globalnym.

Banki zintegrowane z systemem płatności międzybankowych SWIFT będą mogły dołączać swoje kody i nr kont bankowych do cyfrowego portfela UMU, a stamtąd przeprowadzać transakcje transgraniczne za pomocą cyfrowej szyny płatniczej bez przechodzenia przez system korespondentów z natychmiastowym rozliczeniami w czasie rzeczywistym.

UMU jest zasilany przez sztuczną inteligencję i działa według polityki pieniężnej banku centralnego.

Wprowadzenie cyfrowego Ü zostało oficjalnie ogłoszone podczas wspólnego wiosennego spotkania MFW i Banku Światowego, które odbywa się w Waszyngtonie do 16 kwietnia.

 

źródło: prnewswire.com