Twitter współpracuje z eToro, aby umożliwić użytkownikom handel akcjami i kryptowalutami.

Twitter wdrożył nową funkcję, która umożliwia użytkownikom przeglądanie wykresów rynkowych dla rozszerzonej gamy instrumentów finansowych oraz kupowanie i sprzedawanie akcji oraz innych aktywów od eToro – o współpracy informuje wyłącznie CNBC.

Obecnie możliwe jest już przeglądanie danych handlowych w czasie rzeczywistym z TradingView dotyczących funduszy indeksowych, takich jak S&P 500 i akcji niektórych firm, takich jak Tesla. Można to zrobić za pomocą funkcji „cashtags” Twittera, użytkownik musi wyszukać symbol giełdowy i wstawić przed nim znak dolara np: $TSLA, po czym aplikacja wyświetla informacje o cenie za pomocą TradingView .

Dzięki partnerstwu z eToro, „cashtags” na Twitterze zostanie rozszerzony, aby objąć znacznie więcej instrumentów i klas aktywów w tym kryptowaluty, powiedział rzecznik eToro w rozmowie z CNBC.

Będzie widoczny przycisk „zobacz na eToro”, który przeniesie Cię na stronę eToro, gdzie następnie będzie można kupować i sprzedawać aktywa na platformie. EToro wykorzystuje TradingView jako swojego partnera danych rynkowych.

“Ponieważ w ciągu ostatnich trzech lat ogromnie się rozwinęliśmy, widzieliśmy, że coraz więcej naszych użytkowników wchodzi w interakcje z Twitterem i edukuje się na temat rynków. Platforma posiada bardzo wysokiej jakości treści, dostępne w czasie rzeczywistym dotyczące analizy finansowej firm i tego, co dzieje się na całym świecie. Wierzymy, że dzięki współpracy dotrzemy do nowych użytkowników oraz lepiej połączymy marki Twittera i eToro” – powiedział w wywiadzie dla CNBC Yoni Assia, dyrektor generalny eToro.

Założona w 2007 r. firma eToro to platforma inwestycyjna biura maklerskiego, która umożliwia użytkownikom kupowanie i sprzedawanie akcji, kryptowalut i funduszy indeksowych. Najpopularniejsza funkcja platformy pozwala naśladować strategie handlowe innych traderów. Firma ma ponad 32 miliony zarejestrowanych użytkowników w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych.

 

źródło: cnbc.com