MoneyTap uruchomiony w kolejnych bankach w Japonii.

Japońskie banki należące do Yamaguchi Financial Group – Yamaguchi Bank, Kitakyushu Bank i Momiji Bank uruchamiają usługę przekazów pieniężnych MoneyTap opartą na RippleNet.

Integracja MoneyTap umożliwi japońskim bankom regionalnym usługę przekazów pieniężnych peer-to-peer za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Usługa przekazów umożliwia realizację przelewów online za pośrednictwem numeru telefonu komórkowego oprócz standardowego numeru konta bankowego. Aplikacja oferuje również weryfikację tożsamości online i uwierzytelnianie biometryczne, mające na celu zapewnienie wysokiego bezpieczeństwa klientom Yamaguchi Bank, Kitakyushu Bank i Momiji Bank.

MoneyTap został po raz pierwszy wprowadzony w 2016 roku przez SBI Ripple Asia, spółkę utworzoną pomiędzy Ripple i SBI Holdings. Aplikacja pierwotnie koncentrowała się na świadczeniu usług międzynarodowych przekazów pieniężnych dla pracowników zagranicznych w Japonii. Jednak zawsze celem było wejście na globalny rynek przekazów pieniężnych i globalna ekspansja. Na początku została uruchomiony przez trzy japońskie banki SBI Sumishin Net Bank, Resona Bank i Suruga Bank, a teraz jeż już dostępny nawet w Indiach w kraju z populacją licząca 1,4 miliarda ludzi.

 

źródło: u.today