Ruszyła nowa platforma cyfrowa LynkBiz dla przedsiębiorców w Jamajce.

Operator cyfrowego portfela płatniczego w Jamajce, Lynk uruchomił nową usługę w swoim pakiecie dla przedsiębiorców – LynkBiz. Platforma internetowa, która przechodzi testy pilotażowe od października 2022 roku pozwoli mikro, małym i średnim przedsiębiorcom akceptować płatności cyfrowe. Dotyczy to transakcji z udziałem cyfrowej waluty JAM-DEX. Lynk jest obecnie jedynym autoryzowanym dostawcą cyfrowego portfela do dystrybucji JAM-DEX.

Właściciele firm mogą rejestrować się w LynkBiz. Wymagane jest zaświadczenie o rejestracji działalności gospodarczej, numer identyfikacji podatkowej firmy, zaświadczenie o zgodności podatkowej lub potwierdzenie złożenia wniosku o certyfikat zgodności podatkowej i zaświadczenie potwierdzające posiadanie rachunku bankowego.

Dla pierwszych 10 000 przedsiębiorców dla zachęty rząd przygotował dotację w wysokości 25 000 w walucie cyfrowej. Aby móc skorzystać z dotacji firma musi dokonać co najmniej pięciu transakcji cyfrowym JAM-DEX w ciągu 30 dni.

Rząd nie zapomniał też o kupujących, zapewniając im 2% zwrot transakcji kwalifikujących się do programu do 5000 JAM-DEX, który może być przeznaczony na dowolny cel. Zwrot będzie przyznawany pod koniec każdego miesiąca za pośrednictwem aplikacji konsumenckiej Lynk.

W cyfrowym portfelu Lynk, obsługiwanym przez TFOB 2021 Limited do tej pory zarejestrowanych jest ponad 200 000 użytkowników, z którymi firmy będą mogły przeprowadzać różnego rodzaju transakcje za pomocą kodu QR.

Program ruszył od 1 kwietnia 2023 roku.

 

źródło: jis.gov.jm