USA – Floryda zakazuje używania CBDC.

Ustawa, która skutecznie zakazałaby używania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) na Florydzie została przyjęta przez Izbę (116-1) we wtorek. Uniemożliwia ona traktowanie cyfrowej formy pieniądza jako legalnej waluty w stanie Floryda. Wcześniej przeszła ona przez Senat (34-5).

Teraz trafi ona do podpisu przez gubernatora Rona DeSantisa, który w marcu zaproponował takie rozwiązanie. „Jestem tutaj, aby zaapelować do ustawodawcy o wprowadzenie przepisów wyraźnie zakazujących używania CBDC jako pieniędzy w ramach jednolitego kodeksu handlowego Florydy” – powiedział Ron DeSantis.

We wtorek (02.05) na konferencji prasowej gubernator ostrzegł również rząd federalny, że zgodnie z nadchodzącym prawem Florydy, stan będzie się sprzeciwiał wdrożeniu CBDC, jeśli rząd będzie próbowała jednostronnie zatwierdzić to rozwiązanie. „Nie sądzę, aby Kongres to zatwierdził, ale jeśli Fed lub Departament Skarbu spróbuje zrobić to jednostronnie na Florydzie będziemy mieli przeciwko temu zakaz” – powiedział gubernator.

Cyfrowa waluta wg Rona DeSantisa umożliwia śledzenie wszystkich transakcji i nie gwarantuje żadnej prywatności.

 

źródło: flvoicenews.com