Argentyna zakazuje platformom płatniczym oferowania klientom płatności za kryptowaluty.

Bank Centralny Argentyny (BCRA) zakazał platformom płatniczym oferowania klientom płatności za kryptowalut. Decyzja została ogłoszona 4 maja 2023 roku.

Według oświadczenia BCRA : „dostawcy usług płatniczych, którzy oferują rachunki płatnicze nie będą mogli przeprowadzać ani ułatwiać operacji w aktywach cyfrowych, w tym aktywach kryptograficznych”.

Zakaz dotyczy dostawców usług płatniczych oferujących rachunki płatnicze (PSPCP) i obejmuje wszystkie kryptowaluty, które nie są regulowane przez właściwy organ krajowy i autoryzowane przez Bank Centralny Argentyny. Wśród poszkodowanych kryptowalut jest Bitcoin (BTC), najczęściej używana cyfrowa waluta na świecie.

Nie oznacza to, że Bitcoin i reszta kryptowalut są całkowicie zabronione. Giełdy nadal działają normalnie, ale musiały znaleźć sposoby na obejście ograniczeń. Niektórzy wybrali alternatywne waluty wirtualne, aby umożliwić swoim użytkownikom kupowanie i sprzedawanie kryptowalut, podczas gdy inni skorzystali z metody płatności poza systemem bankowym.

 

źródło: criptoinforme.com

 

*Artykuł nie ma na celu zachęcić do inwestycji w krypotowaluty.