30 firm dołączy do sieci blockchain Canton Network w tym BNP Paribas, Goldman Sachs, Microsoft.

Digital Asset ujawnił plany Canton Network, nowa interoperacyjna sieć blockchain zapewniająca prywatność została zaprojektowana dla instytucji finansowych. Canton Network zapewni zdecentralizowaną infrastrukturę, która łączy niezależne aplikacje zbudowane za pomocą Daml, języka inteligentnych kontraktów Digital Asset. Od lipca do sieci dołączy trzydzieści organizacji w tym główni klienci Digital Asset, tacy jak BNP Paribas, Deutsche Börse Group, Goldman Sachs.

Canton Network umożliwia wcześniej odizolowanym systemom finansowym uzyskanie interoperacyjności i synchronizacji w sposób, który wcześniej był niemożliwy. Oferując prywatność i kontrolę wymaganą przez organizacje o wysokim stopniu regulacji. Canton Network tworzy bezpieczne i solidne środowisko w którym aktywa, dane i finanse mogą swobodnie przepływać między aplikacjami w czasie rzeczywistym odblokowując nowe możliwości i napędzając innowacje.

Celem Canton Network jest pomoc w stworzeniu możliwości do oferowania klientom nowych, innowacyjnych produktów, zwiększając jednocześnie swoją efektywność i zarządzanie ryzykiem.

Lista uczestników Canton Network: 3Homes, ASX , BNP Paribas, Broadridge, Capgemini, Cboe Global Markets, Cumberland, Deloitte, Deutsche Börse Group, Digital Asset, The Digital Dollar Project, DRW, Eleox, EquiLend, FinClear, Gambyl, Goldman Sachs, IntellectEU , Liberty City Ventures, Microsoft, Moody’s, Paxos, Right Pedal LendOS , S&P Global, SBI Digital Asset Holdings, Umbrage, Versana, VERT Capital , Xpansiv i Zinnia .

Według Digital Asset, blockchain inteligentnych kontraktów nie zyskały wcześniej znaczącej akceptacji wśród instytucji finansowych z powodu trzech głównych braków: brak prywatności i kontroli nad danymi, inne blockchainy musiały zaakceptować kompromisy między kontrolą a interoperacyjnością oraz niemożność skalowania”.

Canton Network stara się usunąć te przeszkody poprzez unikalne zrównoważenie decentralizacji sieci z prywatnością i kontrolą niezbędną do działania w bezpiecznym i solidnym środowisku regulacyjnym. Sieć umożliwia uczestnikom zabezpieczenie uprawnień, ekspozycji i interakcji w całej sieci, aby spełnić wymogi bezpieczeństwa, regulacyjne i prawne.

Nowa sieć jest już w stanie łączyć się z wieloma prywatnymi rozwiązaniami blockchain w tym platformą post-transakcyjną D7 Grupy Deutsche Börse i GS DAP Goldman Sachs przy jednoczesnym zachowaniu prywatności i zezwoleń.

 

źródło: kitco.com