Ustawa zakazująca emisję CBDC w USA ma coraz większe poparcie.

Członek partii Republikańskiej, Tom Emmer powiedział w poniedziałek, że niektórzy Demokraci potajemnie popierają jego ustawę „Anti-Surveillance State Act” przeciwko emisji cyfrowej waluty przez FED.

Według Toma Emmera wielu członków Kongresu sprzeciwia się wprowadzeniu CBDC w USA, a wielu z nich obawia się zwiększonego potencjału nadzoru, który może się z tym wiązać. Cyfrowa waluta pozwoliłaby rządowi monitorować wszystkie transakcje na koncie i nie zapewniała być żadnej prywatności w stosunku do rządu.

Przedstawione w lutym przepisy zabraniałyby Rezerwie Federalnej emitowania cyfrowej waluty banku centralnego w USA i wykorzystywania tej technologii do kształtowania polityki pieniężnej i kontrolowania gospodarki.

Ustawę na początku popierało dziewięciu kongresmanów, ale od tego czasu liczba ta wzrosła o 14 innych członków Kongresu, co daje obecną liczbę 23. Wszyscy z nich są Republikanami, ale komentarze Emmera wskazują, że liczba ta wzrośnie i obejmie również Demokratów.

„Wierzę, że mamy znaczące wsparcie również po przeciwnej stronie przejścia, nawet jeśli w tej chwili nie mogą się z tym poparciem publicznie obnosić, bo administracja niekoniecznie jest przychylna” – powiedział o demokratycznych ustawodawcach Tom Emmer.

Karolina Północna dołącza do Florydy uchwalając przepisy zakazujące CBDC.

Tom Emmer wyjaśnił dalej, że gdyby CBDC można było zaprojektować z myślą o prywatności i w sposób przypominający gotówkę niekoniecznie byłby temu przeciwny mówiąc: „Wszyscy powinniśmy być gotowi usłyszeć o czym rozmawiają nasze władze centralne.”

„Ale dopóki nie możemy tego zrobić nie powinniśmy zajmować się tworzeniem cyfrowej waluty banku centralnego” – dodał Tom Emmer.

Tom Emmer jest powszechnie znany ze swojego stanowiska pro-krypto i anty-centralizacji i wyjaśnił, że celem jego ustawy jest zakazanie Rezerwie Federalnej wprowadzenia CBDC w USA. Fed wielokrotnie powtarzał, że bez zgody Kongresu nie wyemituje detalicznego CBDC (osoby fizyczne i firmy), które byłoby wykorzystywane przez Amerykanów w codziennych zakupach.

 

zródło: globeecho.com

 

Komisja Teksasu uchwaliła ustawę o utworzeniu stanowej waluty cyfrowej opartej na złocie i srebrze.