FedNow Rezerwy Federalnej zintegruje się z Metal Blockchain.

Nadchodząca usługa płatności natychmiastowych FedNow Rezerwy Federalnej zostanie zintegrowana z Metal Blockchain zgodnie z oświadczeniem Metallicus z 11 maja 2023 roku. W oświadczeniu napisano, że integracja pozwoli użytkownikom Metal na natychmiastową konwersję środków na stablecoiny lub wymianę ich z powrotem na USD za pomocą funkcji wysyłania/odbierania FedNow. To tylko jeden z wielu przypadków użycia integracji Metal Blockchain z usługą FedNow.

FedNow to system płatności natychmiastowych opracowany przez Rezerwę Federalną Stanów Zjednoczonych. Pozwala na całodobowe niemal natychmiastowe płatności bankowe. Obecnie mieszkańcy USA mogą dokonywać natychmiastowych płatności w kraju tylko za pośrednictwem aplikacji innych firm takich jak PayPal i Venmo lub portfeli kryptograficznych. Rezerwa Federalna poinformowała, że ​​nowa usługa zostanie uruchomiona w lipcu.

Metal Blockchain to sieć kryptograficzna opracowana przez Metallicus oparta na rozwidleniu kodu Avalanche. Elastyczna infrastruktura umożliwia programistom tworzenie dostosowanych rozwiązań dla różnorodnych aplikacji finansowych wspierając innowacje i rozwój w globalnym sektorze finansowym. Platforma jest zgodna z BSA (ustawa o tajemnicy bankowej) co sugeruje, że ma wbudowane funkcje weryfikacji tożsamości i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Większość sieci blockchain wykorzystuje adresy pseudonimowe jako tożsamości użytkowników, co je niezgodne z BSA.

Sieć zawiera podsieć o nazwie „X-Chain”, która pozwala deweloperom wprowadzić reguły dotyczące przekazywania zasobów. Na przykład token może być wydany z regułą, że „może być wysyłany tylko do obywateli USA” lub „nie można nim dokonywać żadnych transakcji do jutra.”

W rozmowie z Cointelegraph, współzałożyciel i dyrektor generalny Metallicus, Marshall Hayner powiedział, że integracja Metal z FedNow może umożliwić tworzenie połączonych „łańcuchów bankowych” tworząc większy ekosystem blockchain, który jest bezpieczny i nie polega na blockchainowych wyroczniach. Pozwoli to bankom komunikować się ze sobą w celu przetwarzania płatności i obsługi rozliczeń jednocześnie pozostając połączonym z systemem FedNow.

Umożliwi to bankom komunikację oraz przetwarzanie płatności i rozliczeń przy jednoczesnym zachowaniu połączenia z systemem FedNow. Hayner stwierdził również, że integracja pomoże bankom przygotować się na potencjalną cyfrową walutę banku centralnego (CBDC) i umożliwi emitować przez banki stablecoiny, które mogą wchodzić w interakcje w ramach koszyka walut stablecoin.

FedNow został skrytykowany przez niektórych amerykańskich polityków w tym gubernatora Florydy Rona DeSantisa i kandydata na prezydenta USA Roberta Kennedy’ego Jr., którzy twierdzili, że jest to pierwszy krok w kierunku cyfrowej waluty opartej na blockchainie, która według nich narusza prywatność. Rezerwa Federalna zaprzeczyła, jakoby FedNow był powiązany z CBDC.

 

źródło: cointelegraph.com