Korea Południowa nawiązała współpracę z Samsung w zakresie płatności offline CBDC.

Bank Centralny Korei Południowej (BOK) nawiązał współpracę z gigantem technologicznym Samsung Electronics w celu przetestowania cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC) w płatnościach offline.

Samsung wcześniej uczestniczył w drugim etapie 10-miesięcznych badań BOK nad eksperymentem symulacyjnym CBDC, który koncentrował się na detalicznym wykorzystaniu CBDC. Dodatkowo BOK przeprowadził wstępny etap badań CBDC w którym przyjrzał się podstawowym procesom, takim jak emisja i dystrybucja CBDC.

Najnowsza memorandum skupia się na testowaniu potencjału południowokoreańskiego CBDC w trybie offline. Firma opracowała technologię offline CBDC opartą na komunikacji bliskiego zasięgu (NFC), która umożliwia przelewy i płatności między telefonami komórkowymi, gdy zarówno nadawca jak i odbiorca nie mają dostępu do Internetu. Nowoczesne smartfony Samsung mają wbudowane chipy Secure Element (eSE) do obsługi płatności.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wraz z Samsung Electronics opracowaliśmy pierwszą technologię CBDC offline dla banku centralnego” – powiedział Lee Seung-heon, wiceprezes BOK.

W oparciu o tę technologię obie strony planują kontynuować badania w celu zminimalizowania zagrożeń bezpieczeństwa związanych z płatnościami offline za pomocą smartfonów i zegarków Samsung Galaxy oraz wspierania stabilnych płatności w sytuacjach awaryjnych w których nie ma łączności z siecią” – powiedział Samsung.

Chociaż Samsung jest wyraźnie zainteresowany CBDC niedawno nałożył zakaz używania przez pracowników narzędzi generatywnej sztucznej inteligencji (AI), takich jak ChatGPT na wszystkich należących do Samsunga urządzeniach i sieciach wewnętrznych.

 

źródło: koreatimes.co.kr