Ripple uruchamia platformę CBDC dla banków centralnych i instytucji finansowych.

Ripple uruchamia platformę waluty cyfrowej banków centralnych(CBDC) w oparciu o blockchain, umożliwiającą bankom centralnym, rządom i instytucjom finansowym emitowanie własnych walut cyfrowych. Firma Ripple czołowy dostawca rozwiązań technologicznych CBDC jest również emitentem kryptowaluty XRP.

W czwartkowym komunikacie prasowym Ripple ogłosiło, że jego platforma CBDC zapewnia kompleksowe rozwiązanie dla banków centralnych, instytucji finansowych i rządów w celu emitowania walut cyfrowych. Technologia zastosowana na platformie to ta sama technologia blockchain, która jest stosowana w XRP Ledger (XRPL).

Jako zaufany partner kilku banków centralnych wierzymy, że ta platforma pomoże rozwiązać problemy wielu banków centralnych i rządów, które opracowują plany i strategię technologiczną do wdrożeń CBDC” – powiedział wiceprezes Ripple ds. CBDC, James Wallis.

Instytucje finansowe będą również mogły korzystać z platformy do zarządzania procesami dystrybucji obejmującymi CBDC, podczas gdy użytkownicy końcowi, zarówno korporacyjni jak i detaliczni, będą mogli bezpiecznie przechowywać swoje waluty cyfrowe i wykorzystywać je do zakupu towarów i usług, podobnie jak działają istniejące aplikacje płatnicze i bankowe.

Innowacyjne możliwości platformy pomogą umożliwić natychmiastowe rozliczanie płatności krajowych i transgranicznych, zmniejszyć ryzyko i poprawić wrażenia użytkowników związane z szybkim wysyłaniem i otrzymywaniem cyfrowej waluty po obu stronach transakcji„. – powiedział James Wallis.

Obecni partnerzy, którzy korzystają z usług Ripple czyli Czarnogóra, Palau i Bhutan będą wykorzystywać nową platformę do emisji CBDC.

 

źródło: pymnts.com