Kolejne stany w USA chcą zakazu cyfrowej waluty CBDC.

Po Florydzie i Indiana kolejne stany w USA pracują nad zakazem cyfrowej waluty banku centralnego. Obecnie w Luizjanie, Alabamie, Karolinie Północnej, Teksasie i Północnej Dakocie również sprzeciwiają się cyfrowej walucie.

Alabama
W Alabamie został przedstawiony projekt ustawy AL SB330 zakazującej akceptowania CBDC jako formę płatności. Ustawa zakazuje również testowania cyfrowej waluty, która byłaby emitowana przez Rezerwą Federalną.

Luizjana
W Luizjanie ustawa LA HCR71 wzywa Kongres Stanów Zjednoczonych o niepopieranie ustawy lub innych działań związanych z przyjęciem cyfrowej waluty. W ustawie pojawiają się argumenty takie jak obawy o prywatność, programowalność CBDC oraz że przyjęcie CBDC przez rząd federalny byłoby niedopuszczalnym rozszerzeniem władzy federalnej, bo poprzez cyfrową walutę władza mogłaby kontrolować obywateli.

Dakota Północna
Ustawodawcy (ND HCR3036) z Północnej Dakoty podobnie jak w Luizjanie wzywają Kongres o nie popieranie ustawy lud działań związanych z cyfrową walutą.

Teksas ogłosił ustawę zakazującą używania CBDC w swoim stanie.

 

Karolina Północna dołącza do Florydy uchwalając przepisy zakazujące CBDC.

W zeszłym tygodniu w stanie Floryda i Indiana zostały podpisane ustawy zakazujące używania cyfrowej waluty (CBDC). Ustawy wejdą w życie od 1 lipca 2023 roku.

 

źródło: finance.yahoo.com