Cyfrowa waluta CBDC jest zagrożeniem naszej wolności wg byłej kandydatki na prezydenta USA, Tulsi Gabbard.

Była kandydatka na prezydenta Tulsi Gabbard pojawiła się na konferencji „Bitcoin Miami 2023”. W szczególności zwróciła uwagę na badania administracji Bidena nad cyfrową walutą banku centralnego (CBDC) podkreślając, że taki projekt byłby sprzeczny z chroniącymi prywatność i wolność cechami transakcji gotówkowych.

Posunięcie administracji Bidena w kierunku wdrożenia cyfrowej waluty banku centralnego jest ich najnowszym wysiłkiem w kierunku sprawowania kontroli i odebrania nam wolności” – powiedziała Tulsi Gabbard. „Bez względu na to, jak wielu kwiecistych słów używają, aby zaprzeczyć, że mają złe intencje… bez względu na to ile razy mówią: 'Hej, to dla twojego dobra’…. Ale ostatecznie wiemy, że chodzi o ich nienasyconą misję i pragnienie całkowitej kontroli.” – dodała Tulsi Gabbard.

Wspomniał również o ograniczeniach z możliwości korzystania z gotówki. W europejskich krajach takich jak Francja czy Włochy  jest limit transakcji gotówkowych 1000 euro (nie dotyczy on cudzoziemców). W przypadku płatności elektronicznych transakcje mają dużo większe limity w zależności od banku , ale powyżej pewnej kwoty w zależności od kraju transakcje są prześwietlane przez banki w ramach polityki przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. W Holandii pod koniec tamtego roku został przedstawiony projekt ustawy umożliwiający zbadanie wszystkich transakcji powyżej 100 euro przez banki.

Zasugerowała również, że rządzący są nastawieni bojowo lub niezainteresowani kryptowalutą Bitcoin, ponieważ nie mogą nią manipulować żadne strony trzecie.

„Można by pomyśleć, że byliby zainteresowani tym, jak Bitcoin zmienia życie ludzi na całym świecie, ale tak naprawdę nie dbają o ludzi” – powiedziała Tulsi Gabbard.

Bitcoin jako rozwiązanie dla afrykańskich społeczności.

Tulsi Gabbard nie pierwszy raz ostrzega przez CBDC. Wielokrotnie podkreślała swój sprzeciw wobec cyfrowej waluty. W USA tworzy się coraz większe grono przeciwników cyfrowej waluty.

źródło: bitcoinmagazine.com