Bezgotówkowy program sieci pubów Greene King w Wielkiej Brytanii, nie akceptują gotówki.

Sieć Greene King wprowadziła płatności jedynie kartą w niektórych swoich pubach w Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​przy kasie nie akceptowana jest żadna gotówka. Grupa pubów zdecydowała się zrezygnować z gotówki w niektórych lokalach, twierdząc, że większość płatności jest już dokonywana kartą.

Bywalcy pubów potępili to, co określają jako „głupią” decyzję podjętą przez Greene King, która wpływa na sposób działania niektórych pubów. Niektórzy klienci skorzystali z mediów społecznościowych, aby wyrazić swoje oburzenie:

Jedna z kobiet napisała: „Zawsze powinniśmy mieć prawo i możliwość korzystania z naszego prawnego środka płatniczego funta szterlinga.

Inna napisała: „Już tam nie pójdę. Chętnie płacę kartą, ale wykluczanie osób, które wolą płacić gotówką jest dyskryminujące. Niestety zmierzamy w stronę społeczeństwa bezgotówkowego.

Kobieta, która niedawno wybrała się do Travellers Rest na kolację, napisała: „Po przyjeździe powiedziano nam, że nie można płacić gotówką. Nie zostaliśmy, powinni byli o tym wspomnieć w momencie rezerwacji. Bojkotuję wszystkie miejsca, które odmawiają płatności gotówką.

Jeden z mężczyzn stwierdził: „Po prostu zapłać kartą i śmiej się z ich opłat za płatność kartą, którą będą płacić. Opłaty Amex są najwyższe. Więc zamiast przyjmować wszystkie pieniądze w gotówce, niech przyjmują tylko karty.

Pewien mężczyzna napisał: „Mam dość słuchania, że to jest przyszłość.

Inni byli bardziej przychylni. Jeden z nich napisał: „Niestety wszystko się zmienia i ludzie muszą się do tego przyzwyczaić. Jeśli moja 90-letnia teściowa może korzystać z płatności bezgotówkowych i nauczyć się płacić telefonem, to inni też powinni być w stanie„.

Payment Choice Alliance, którego celem jest nadanie priorytetu ochronie wyboru płatności powiedział, że zwrócił się bezpośrednio do dyrektora generalnego Greene King, Nicka Mackenziego z prośbą o anulowanie procesu.

Rzecznik Greene King powiedział: „Podejmujemy próbę w niewielkiej liczbie naszych pubów, w których płatności kartą stanowią ponad 90% wszystkich transakcji. Jest to próba i na tym etapie nie podjęliśmy decyzji biznesowej o przejściu na stałe na płatności bezgotówkowe w tej niewielkiej liczbie pubów ani w żadnym innym z naszych pubów.

Greene King posiada około 2700 pubów, restauracji i hoteli w całej Wielkiej Brytanii.

 

źródło: nottinghampost.com