(USA) Senator Ted Cruz – idealnym rozwiązaniem jest standard złota.

Senator USA, Ted Cruz konsekwentnie wzywa do powrotu do standardu złota. Podtrzymuje swój pogląd, że idealnym rozwiązaniem byłoby powiązanie pieniędzy ze złotem. Przyznaje, że reforma monetarna nie nastąpi dopóki Demokraci kontrolują Biały Dom, a nawet jedną izbę Kongresu.

„Dzisiejsi Demokraci nie chcą rozsądnej polityki pieniężnej. Chcą drukować pieniądze do woli.” – powiedział Ted Cruz.

Nic dziwnego, mówi Ted Cruz, że dług publiczny wzrósł do niezrównoważonych 32 bilionów dolarów z około 20 bilionów dolarów w 2017 roku. Pocieszające jest więc to, że Ted Cruz odegra znaczącą rolę w reformie monetarnej, gdy tylko republikanie dostaną mandat na przewodnictwo w senacie.

Jeśli spojrzeć na Fed staje się on coraz bardziej nieobliczalny” — zauważa Ted Cruz. Bank centralny „zachowuje się tak, jakby przed nikim nie odpowiadał” zwłaszcza po dwóch latach rządów Demokratów w Białym Domu i Kongresie „widzimy tego konsekwencje„, w tym wzrost inflacji w całej gospodarce”. Ted Cruz powiedział, że USA ​​”potrzebuje Fedu związanego ze stabilnością, a nie próbującego napędzać gospodarkę w ten czy inny sposób.

Zadaniem Rezerwy Federalnej powinna być stabilność monetarna – to zaleta czegoś takiego jak standard złota. Skupienie się na utrzymaniu inflacji pod kontrolą i zapewnieniu stabilnej waluty dla reszty gospodarki.” – powiedział Ted Cruz.

Nie jest to nowy punkt widzenia Teda Cruza. W 2015 roku jako kandydat na prezydenta jako pierwszy wezwał do przywrócenia w systemie monetarnym odpowiedniego miejsca dla złota. Ted Cruz zarówno wtedy jak i teraz popiera ustawodawstwo mające na celu „audyt Fed”. Apel, który dziś ma jeszcze większy oddźwięk w obliczu pytań o to, czy bank centralny jest technicznie niewypłacalny. Jednak Ted Cruz podczas debaty GOP na temat gospodarki dostrzegł również, że Fed powinien porzucić swoje wysiłki na rzecz sztucznego stymulowania wzrostu i jak to ujął „po prostu skupić się na zdrowym pieniądzu i stabilności monetarnej, najlepiej powiązanej ze złotem.

Jeśli tamten okres był stracony jeśli chodzi o szansę o umieszczenie reformy monetarnej do centrum debaty pomimo wysiłków Teda Cruza, to obecnie jest na to dużo większa szansa oraz wsparcie. Aktualni kandydaci na prezydenta stali się krytykami Fedu. Na przykład gubernator Florydy, Ron DeSantis potępia rolę Fedu w napędzaniu inflacji poprzez drukowanie „bilionów dolarów.” Ron DeSantis zauważa, że Fed powoli zauważył wynikającą z tego inflację, a następnie zareagował „bardzo szybko podnosząc stopy procentowe.

Były wiceprezydent Mike Pence podobnie jak Ted Cruz chce, aby Fed „dbał o siłę rodzimej waluty USA.” Republikański kandydat na prezydenta Vivek Ramaswamy również wzywa do „stabilnego dolara.” W tamtym tygodniu wywiadzie dla Kitco powiedział, że jego kampania skupi się w głównej mierze na reformie Rezerwy Federalnej, wspomniał o przywróceniu standardu waluty opartej na złocie lub innych towarach wartościowych.

Ponad 10 stanów w USA w tym roku chce ustanowić złoto i srebro prawnym środkiem płatniczym.

Dodatkowo w kilkunastu stanach w tym roku trwają pracę nad przywróceniem złota i srebra jako legalnego środka płatniczego. W Texasie skąd jest senator Ted Cruz trwają prace ustawodawcze nad stanową walutą zabezpieczoną złotem lub srebrem.

Oprócz tego globalnie grupa BRICS wspomniała również o możliwości powstania nowej cyfrowej waluty zabezpieczonej złotem lub innymi towarami.

 

źródło: nysun.com