Kolejny projekt ustawy anty-CBDC w USA, tym razem zabraniający testowania cyfrowej waluty.

Alex Mooney przedstawił projekt ustawy HR 3712, który zabraniałaby Rezerwie Federalnej ustanawiania, przeprowadzania lub zatwierdzania programu mającego na celu przetestowanie cyfrowej waluty. Jest to kolejny projekt ustawy anty-CBDC w USA, który tym razem może uniemożliwić przeprowadzenie programu pilotażowego i zahamować ogólny rozwój i wprowadzenie cyfrowej waluty.

Projekt ustawy Alexa Mooneya, który został przedstawiony w Izbie Reprezentantów 25 maja 2023 roku nazywa się „Digital Dollar Pilot Prevention Act„, której celem jest uniemożliwienie Rezerwie Federalnej uruchomienia programu pilotażowego, który przetestowałby działanie cyfrowej waluty w amerykańskim systemie finansowym bez upoważnienia ze strony Kongresu.

Chiny przodujące w rozwoju CBDC rozpoczęły wprowadzenie cyfrowej waluty od programu pilotażowego, który w obecnie chwili jest rozszerzany od kolejne miast i możliwości wykorzystania cyfrowej waluty, co niepokoi Alexa Mooneya. Oficjalnie nie wprowadzono jeszcze tam cyfrowej waluty, a już pensje niektórych urzędników państwowych, dotacje itp. są wypłacane w cyfrowym juanie.

Pod przykrywką szybko rozwijającego się programu pilotażowego chińscy obywatele wkrótce nie będą już mieli wyboru, czy korzystać z cyfrowego juana

Gdy zostanie w pełni wdrożona pozwoli chińskim urzędnikom na monitorowanie i kontrolowanie działalności finansowej nie tylko swoich obywateli, ale także każdej zagranicznej osoby lub firmy, które prowadzą interesy z Chinami. W CBDC nie chodzi o innowacje, chodzi o kontrolę.” – powiedział Alex Mooney.

Projekt ustawy Mooneya uzyskał już poparcie 15 innych Republikanów z Izby Reprezentantów, w tym Pete’a Sessionsa z Teksasu oraz Billa Poseya i Byrona Donaldsa z Florydy, którzy w dużej mierze głośno mówili o potrzebie ograniczeniu nadmiernego nadzoru rządowego.

Amerykanie na każdy możliwy sposób próbują uniemożliwić lub utrudnić wprowadzenie cyfrowej waluty Rezerwie Fedralnej. Wcześniejsze przedstawione projekty ustaw dotyczą zakazu emisji „Anti-Surveillance State Act” oraz uniemożliwienie wprowadzenia Rezerwie Federalnej cyfrowej waluty bez zgody Kongresu „Power of the Mint Act”.

 

źródło: mooney.house.gov / foxbusiness.com

 

W USA przedstawiają ustawę, która zabrania wprowadzenia cyfrowej waluty (CBDC) bez zgody Kongresu.

Ustawa zakazująca emisję CBDC w USA ma coraz większe poparcie.