(USA) Gary Gensler – Nie potrzebujemy więcej walut cyfrowych … mamy już walutę cyfrową, nazywa się dolar amerykański.

Stany Zjednoczone nie potrzebują już żadnej cyfrowej waluty – powiedział przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, Gary Gensler. SEC pozwała Binance i Coinbase za prowadzenie niezarejestrowanych giełd papierów wartościowych.

„Nie potrzebujemy więcej walut cyfrowych […]mamy już walutę cyfrową, nazywa się dolar amerykański.” – powiedział Gary Gensler.

We wtorkowym wywiadzie dla CNBC Gary Gensler zaprzeczył twierdzeniom, że jego podejście zaciemnia sytuację prawną wokół kryptowalut, a także zasugerował, że istnieją podobieństwa między sprawą przeciwko dyrektorowi generalnemu Binance (Changpeng Zhao), a sprawą karną przeciwko założycielowi FTX (Sam Bankman-Fried).

SEC będzie starał się udowodnić, że tysiące tokenów, którymi można handlować na dwóch największych platformach kryptograficznych przypominają kontrakty inwestycyjne, które powinny być zarejestrowane w SEC. „Musimy tylko pokazać, że jeden z nich jest papierem wartościowym i powinien zostać odpowiednio zarejestrowany.” – powiedział Gary Gensler.

Od lat panuje jasność jeśli chodzi o prawo dotyczące papierów wartościowych. Te platformy i Ci pośrednicy muszą się dostosować do przepisów – stwierdził Gary Gensler.

 

źródło: coindesk.com