Dawn Fitzpatrick (Soros Fund) – tradycyjne instytucje finansowe mogą przejąć inicjatywę na rynku kryptowalut.

Dawn Fitzpatrick – dyrektor generalna oraz dyrektor zarządzająca Soros Fund Management pozostaje optymistką co do przyszłości kryptowalut pomimo ostatnich niepowodzeń na rynku.
W wywiadzie dla Bloomberga powiedziała, że tradycyjne instytucje finansowe mogą być w stanie przejąć inicjatywę na rynku kryptowalut, którym wstrząsnęły ciosy regulacyjne na dużych giełdach.

„Niektóre platformy straciły zaufanie inwestorów” – powiedziała Dawn Fitzpatrick dodając, że spodziewa się, że „tradycyjne instytucje finansowe mogą zająć ich miejsce”.

Wg niej przejście z platform kryptograficznych do instytucji finansowych przyniosłoby ewentualne korzyści handlowcom i konsumentom – skorzystaliby na takiej zmianie, ponieważ tradycyjne instytucje „właściwie segregują aktywa klientów [..] niewłaściwe zarządzanie funduszami klientów było jednym z oskarżeń SEC skierowanych przeciwko Binance i dyrektorowi generalnemu, Changpeng Zhao.” – powiedziała Dawn Fitzpatrick.

Soros Fund Management to firma inwestycyjna należąca do George’a Sorosa, zarządzająca kapitałem o wartości prawie 30 miliardów dolarów.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w poniedziałek pozwała Binance, a we wtorek Coinbase o naruszenie m.in. ustawy o papierach wartościowych.

 

źródło: u.today/coinchapter.com

 

Izrael – Projekt „Eden” umożliwiający emisje cyfrowych obligacji.

Bank Centralny Pakistanu bada CBBC z wykorzystaniem cyfrowej waluty.