Wschodniokaraibski Bank Centralny rozszerzy wykorzystanie cyfrowej waluty DCash o płatności e-commerce.

Gubernator Wschodniokaraibskiego Banku Centralnego (ECCB), Timothy Antoine powiedział, że jest zadowolony z wyników pilotażowego programu cyfrowej waluty DCash mającego na celu poprawę integracji finansowej i modernizację systemów płatności. ECCB zamierza rozszerzyć wykorzystanie cyfrowej waluty DCash o płatności e-commerce.

„Jedną z rzeczy, nad którymi pracujemy i planujemy wkrótce wprowadzić jest opcja e-commerce, która jest ważna dla małych firm, aby mogły oferować DCash jako opcję płatności, a także ostatecznie zintegrować DCash z ich podstawowymi systemami bankowymi. Obecnie tak nie jest” – powiedział Timothy Antoine.

DCash to cyfrowa wersja dolara wschodniokaraibskiego. ECCB jest bankiem centralnym dla wysp Antigua i Barbuda, Dominika, Grenada, Anguilla, Montserrat, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyny oraz Saint Kitts i Nevis. Program pilotażowy cyfrowej waluty DCash został uruchomiony w marcu 2021 roku. ECCB stało się pierwszą unią walutową na świecie, która zaczęła wdrażać cyfrową walutę.

„DCash jest teraz we wszystkich ośmiu krajach członkowskich. Oczekujemy, że dzięki wejściu na pokład naszego partnera marketingowego i ekscytującej kampanii cyfrowa waluta DCash stanie się popularna w naszej unii walutowej” – powiedział Timothy Antoine.

 

źródło: trinidadexpress.com / searchlight.vc