(Rosja) Prowizja dla przedsiębiorców za przyjmowanie płatności w cyfrowym rublu wyniesie nie więcej niż 0,3% transakcji.

Bank Centralny Rosji wstępnie planuje prowizje dla przedsiębiorców za przyjmowanie płatności w cyfrowym rublu nie większą niż 0,3% wartości transakcji jak poinformowała Olga Skorobogatova, pierwszy zastępca prezesa Banku Centralnego Rosji.

„Dyskutujemy na temat prowizji dla przedsiębiorstw handlowych i usługowych w wysokości nie większej niż 0,3% transakcji w cyfrowym rublu” – powiedziała Olga Skorobogatova.

Prowizje Banku Centralnego Rosji dla firm na cyfrowej platformie rubla nie mają być wyższe niż w systemie szybkich płatności (Faster Payments System). W tej chwili wynoszą one 0,2% za opłaty za mieszkanie i usługi komunalne, 0,4% i 0,7% dla wszystkich innych kategorii przedsiębiorstw handlowych i usługowych, w zależności od ich głównej działalności.

Faza pilotażowa cyfrowego rubla prawdopodobnie rozpocznie się w lipcu-sierpniu. Bank Centralny Rosji wybrał już w 11 miastach grupę przedsiębiorstw handlowo-usługowych oraz 13 banków, które będą brały udział w pilotażu. Płatności w cyfrowych rublach będą realizowana za pomocą kodu QR.

 

źródło: interfax.ru