JPMorgan uruchamia płatności denominowane w euro za pomocą JPM Coin.

Jeden z największych banków na świecie – JPMorgan intensyfikuje wysiłki na rzecz integracji technologii blockchain z tradycyjną bankowością rozpoczynając przetwarzanie płatności denominowane w euro dla klientów korporacyjnych za pomocą JPM Coin.

Płatności w euro zostały uruchomione w środę – powiedział Bloomberg Basak Toprak, szef Coin System JPMorgan na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. Niemiecka firma Siemens dokonał pierwszej płatności za pomocą JPM Coin w euro.

Platforma wcześniej umożliwiała już transakcje denominowane w dolarach amerykańskich. Od momentu uruchomienia w 2019 roku JPM Coin przetworzył transakcje o wartości około 300 miliardów dolarów. Jednak nadal jest to niewielka część ogólnej działalności płatniczej JPMorgan, który przetwarza transakcje płatnicze w wysokości 10 bilionów dolarów dziennie.

Dzięki JPM Coin klienci hurtowi banku mogą dokonywać płatności z wykorzystaniem technologii blockchain przez całą dobę w porównaniu z tradycyjnymi przelewami pieniężnymi, które są zwykle przetwarzane tylko w godzinach pracy. Transakcje JPM Coin są również realizowane szybciej niż tradycyjne płatności.

 

źródło: bloomberg.com

 

JPMorgan współpracuje z indyjskimi bankami nad platformą rozliczeniową USD.