(Chiny) Karty ubezpieczenia społecznego umożliwią dokonywanie płatności w cyfrowym juanie.

Chiny chcąc rozszerzyć wykorzystanie cyfrowej waluty banku centralnego zamierzają umożliwić dokonywania płatności w cyfrowym juanie za pomocą karty ubezpieczenia społecznego.

Karta ubezpieczenia społecznego jest dowodem tożsamości posiadacza polisy, która umożliwia korzystanie z ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia medycznego, ubezpieczenia od utraty pracy, ubezpieczenia od obrażeń w pracy i ubezpieczenia macierzyńskiego. Posiadacze karty ubezpieczenia społecznego mogą korzystać z usług medycznych, pobierać emeryturę i zasiłki dla bezrobotnych itp.

Karty ubezpieczenia społecznego mają ogromną liczbę użytkowników. Statystyki pokazują, że na koniec marca 2023 roku liczba posiadaczy kart ubezpieczenia społecznego w Chinach liczyła 1,37 miliarda, obejmując 97% populacji Chin.

Na prośbę Ministerstwa Zasobów Ludzkich i Ubezpieczeń Społecznych karty ubezpieczenia społecznego będą wyposażone w funkcje płatności w cyfrowym juanie. Karty ubezpieczenia społecznego, podobnie jak cyfrowy twardy portfel e-CNY mają wbudowany chip NFC, moduł GPS, które umożliwią dokonywanie płatności w cyfrowym juanie. Chiny planują również wprowadzić inne nowe formy kart ubezpieczenia społecznego, takie jak bransoletki, przenośne znaczniki itp.

 

źródło: news.cnstock.com / m.mpaypass.com.cn

 

(Chiny) Cyfrowe automaty do wymiany walut. Cyfrowy twardy portfel e-CNY.