(USA) Rezerwa Federalna finalizuje testy FedNow przed oficjalnym uruchomieniem.

Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Rezerwę Federalną, 41 instytucji finansowych i 15 usługodawców oraz Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych finalizują testy FedNow przed oficjalnym uruchomieniem usługi zaplanowanym na koniec lipca.

„Jesteśmy na dobrej drodze do uruchomienia usługi FedNow z silną kohortą instytucji finansowych i dostawców usług różnej wielkości w trakcie kończenia ostatniej rundy testów gotowości.” – powiedział Ken Montgomery, pierwszy wiceprezes Banku Rezerwy Federalnej w Bostonie i dyrektor wykonawczy programu FedNow.

FedNow to usługa skierowana do instytucji finansowych, która ma umożliwić firmom i osobom fizycznym wysyłanie i otrzymywanie płatności natychmiastowych 24/7.

Na liście nie ma żadnej sieci blockchain, mimo że co najmniej dwie wcześniej ogłosiły, że zintegrują się z systemem płatności natychmiastowych FedNow.

W maju swoją integracje z FedNow zapowiedział Metal Blockchain firmy Metallicus, który miał umożliwić konwersję środków na stablecoiny lub wymianę ich z powrotem na USD.

FedNow Rezerwy Federalnej zintegruje się z Metal Blockchain.

W rozmowie z Cointelegraph, współzałożyciel i dyrektor generalny Metallicus, Marshall Hayner stwierdził, że firma nadal zamierza zintegrować Metal Blockchain z FedNow po uzyskaniu odpowiedniego sponsoringu bankowego.

„Metallicus jest obecnie w kontakcie z Rezerwą Federalną i administratorami programu FedNow, podczas gdy my szukamy odpowiedniego sponsora bankowego i koncentrujemy się na budowaniu naszej technologii łańcucha bankowego.” – powiedział Marshall Hayner.

Inną siecią blockchain, która zapowiedziała integrację z FedNow był Tassat twórca usługi TassatPay i Digital Interbank Network. Tassat jest prywatnym blockchainem typu business-to-business dla banków komercyjnych. W marcu ogłosił, że połączy swoją cyfrową platformę płatności B2B z nadchodzącą usługą FedNow.

W komunikacie Rezerwy Federalnej wyjaśniono, że niektóre organizacje, których nie ma na liście mogą w przyszłości stać się częścią usługi FedNow.

 

źródło: frbservices.org / federalreserve.gov / cointelegraph.com