Banki w Zimbabwe zaczynają otwierać konta dla posiadaczy cyfrowych złotych tokenów.

Banki komercyjne w Zimbabwe rozpoczęły proces otwierania rachunków i wydawania kart debetowych dla posiadaczy cyfrowych złotych tokenów. Na koncie będą przechowywane cyfrowe aktywa zabezpieczone złotem, których wartość będzie denominowana w dolarach amerykańskich.

Bank Rezerw Zimbabwe obecnie kończy testowanie interoperacyjności swojej platformy transakcyjno-rozliczeniowej, która ma umożliwić transakcje P2P, B2P i B2B.

Obecnie jesteśmy w drugiej fazie programu, która polega na przeprowadzeniu testów systemu transakcyjnego przed jego wdrożeniem. [..] System jest testowany pod kątem kompatybilności z naszym systemem bankowym. […] W międzyczasie banki rozpoczęły proces otwierania rachunków dla posiadaczy tokenów, a także wydają klientom karty debetowe.[…] Trzecią i ostatnią fazą będzie rozpoczęcie transakcji w systemie” – powiedział John Mangudya, prezes Banku Rezerw Zimbabwe.

Władze monetarne Zimbabwe uważają, że ułatwienie transakcji za pośrednictwem aktywów zabezpieczonych złotem zmniejszy popyt na dolara amerykańskiego i wzmocni dolara Zimbabwe.

 

źródło: zimbabwesituation.com