Amerykański kongresmen porównuje cyfrowego dolara (CBDC) do Gwiazdy Śmierci z Gwiezdnych Wojen.

W ostatnim czasie amerykański kongresmen Warren Davidson zajął zdecydowane stanowisko przeciwko cyfrowej walucie banku centralnego wzywając Kongres USA nie tylko do zakazania CBDC, ale także do kryminalizacji wszelkich wysiłków zmierzających do zaprojektowania, zbudowania, rozwoju, przetestowania lub ustanowienia takiej waluty.

W poście z 23 lipca na Twitterze wzywa Kongres USA do szybki działań przeciwko CBDC. Obawy Davidsona wynikają w związku z poszukiwaniem przez Bank Rezerwy Federalnej w San Francisco „starszego architekta krypto” do pracy nad projektem CBDC. Ogłoszenie widniej w serwisie „Indeed.com” wraz z ogłoszeniem o rekrutację na stanowisko menedżera produktu CBDC.

Twierdzi, że Rezerwa Federalna buduje finansowy odpowiednik „Gwiazdy Śmierci”, fikcyjnej stacji kosmicznej z Gwiezdnych Wojen zdolnej do niszczenia całych planet. Według kongresmena CBDC może zmienić pieniądze w narzędzie przymusu i kontroli.

„Rezerwa Federalna buduje finansowy odpowiednik Gwiazdy Śmierci.” – powiedział Warren Davidson.

Warren Davidson oficjalnie jako jedne z pierwszych poparł projekt ustawy zakazującej emisji CBDC „Anti-Surveillance State Act„.