(Brazylia) Świadczenia socjalne i pracownicze mogą być wypłacane w przyszłości za pośrednictwem cyfrowego reala (CBDC).

Świadczenia socjalne i pracownicze mogą być wypłacane w przyszłości za pośrednictwem cyfrowego reala – powiedziała w środę (26.07.2023) prezes banku Caixa, Maria Rita Serrano.

W przyszłości można pomyśleć o wypłacaniu świadczeń socjalnych i pracowniczych za pomocą stokenizowanej waluty real” – powiedział Maria Rita Serrano. Według niej bank zamierza wykorzystać cyfrową rzeczywistość do połączenia cyfryzacji finansów i integracji społecznej. Caixa bank jest obecny w 99% brazylijskich miastach i ma około 150 milionów klientów. Ponadto jest to największy bank w Ameryce Łacińskiej. To stwarza duże możliwości testowania rozwiązań.

Caixa bank będzie brał udział w programie pilotażowym cyfrowego real wraz z Microsoftem i Elo. Microsoft – jedna z największych firm technologicznych na świecie również odgrywa kluczową rolę w tym partnerstwie. Firma wnosi swoją wiedzę w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oferując odpowiednie wsparcie w zakresie architektury i bezpieczeństwa działania cyfrowego reala. Elo – brazylijska firma zajmująca się technologią płatności uzupełnia konsorcjum i wnosi swoje doświadczenie w sektorze finansowym. Udział Elo jako partnera w projekcie pilotażowym cyfrowego reala ma na celu promowanie elastyczności i bezpieczeństwa tokenizacji aktywów.

Miasta w Brazylii wypłacają świadczenia socjalne w lokalnej cyfrowej walucie.

W Brazylii już w obecnej chwili świadczenia socjalne wypłacana są w niektórych miastach w lokalnych cyfrowych walutach. W czerwcu 10-lecie świętowała lokalna waluta społeczna Mumbuca, którą można używać tylko w mieście Maricá. Program dochodu podstawowego wypłacany w cyfrowej walucie jest w tym mieście jednym z największych na świecie.

 

źródło: noticiasconcursos.com.br / midiamax.uol.com.br

 

 

 

Cyfrowa rzeczywistość w przyszłości w Brazylii w połączeniu z cyfrową walutą banku centralnego (CBDC).