Bank Centralny Tajlandii rozszerza testy CBDC.

Bank Centralny Tajlandii ogłosił współpracę z 4 wiodącymi tajlandzkimi firmami w celu przetestowanie różnych przypadków użycia CBDC wśród dużych detalicznych sprzedawców. Wcześniej testy odbywały się w gronie mniejszych sprzedawców detalicznych. Do testów dołączyli: samoobsługowa stacja benzynowa Bangchak, sklep Inthanin, kawiarnia Doi Tung, market Eathai.

Aplikacja cyfrowego portfela w Tajlandii posiada m.in. funkcję subkonta cyfrowego portfela, która daje możliwość podzielania konta na portfel główny i portfel podrzędny, aby ułatwić zarządzanie finansami oraz daje możliwość ustawienia automatycznej wymiany CBDC na zwykłe bahty tajskie np. pod koniec każdego dnia.

Po zakończeniu testów w tym roku Bank Centralny Tajlandii oceni różne aspekty CBDC, gdyż nie ma jeszcze żadnej decyzji o wdrożeniu, ale partia Pheu Thai wchodząca w skład koalicji rządzącej zapowiedziała już kontynuacje swojego programu wyborczego oferując każdemu obywatelowi Tajlandii w wieku powyżej 16 lat – 10 000 cyfrowych bahtów w celu pobudzenia lokalnej gospodarki, które będzie można wydać w ciągu sześciu miesięcy i tylko w promieniu 4 km od miejsca zamieszkania.

 

źródło: moneyandbanking.co.th / bangkokpost.com