(Brazylia) AgriGooders – cyfrowa waluta zrównoważonego agrobiznesu.

AgriGooders – cyfrowa waluta stworzona wspólnie przez Serviço de Inteligência em Agronegócio (SIA), Dreams & Purpose Consulting i Gooders powstała z myślą o zrównoważonym rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich oraz przyspieszeniu wdrożenia Agendy 2030 Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Rolnicy, którzy prowadzą działania społeczno-środowiskowe zgodnie ze standardami ESG i zgłoszą się do program w zamian otrzymają tokeny AgriGooders, które będą mogli zamienić na rabaty na zakupy w sieci sklepów partnerskich. Zniżki mogą sięgać nawet 40% na maszyny, sprzęt rolniczy, środki grzybobójcze itp. Można je również zamienić na środki pieniężne, kredyty społecznościowe lub przekazać bezpośrednio na cele społeczne lub inicjatywę ekologiczną.

„Chodzi o to, aby połączyć sektor agrobiznesu za pomocą Data Intelligence i przejrzystości, aby natychmiast rozpoznać i zmonetyzować dobre, zrównoważone praktyki” – Rafael Brauner, CEO AgriGooders.

Aby uzyskać tokeny AgriGooders – rolnik musi wdrożyć działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, takie jak m.in. redukcja odpadów, praktyki ograniczające emisję gazów cieplarnianych, stosowanie bardziej wydajnych środków (nawozy, pestycydy).

 

źródło: agrigooders.com.br / exame.com