(USA) Komisja ds. Usług Finansowych zatwierdza projekt ustawy zakazującej emisję CBDC w Stanach Zjednoczonych.

Wczoraj Komisja ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów zatwierdziła projekt ustawy „Anti-Insurveillance State Act„, która blokuję emisję CBDC w Stanach Zjednoczonych. Ustawa teraz trafi do Izby Reprezentantów, jeśli przejdzie to Senat USA będzie musiał zając się ustawą, w którym większość stanowią Demokraci. Pomysłodawca projektu z Partii Republikańskiej, Tom Emmer stwierdzili, że ustawa jest konieczne, aby chronić obywateli USA przed nadmierną kontrolą przez rząd.

Ustawa uniemożliwia Rezerwie Federalnej emisję CBDC detalicznej, co gwarantuje, że Rezerwa Federalna nie będzie mogła przekształcić się w bank detaliczny mogący gromadzić osobiste informacje finansowe dotyczące Amerykanów.

Demokraci nazwali tą ustawę jako sprzeczną z innowacjami i konkurencją.
Niestety ta ustawa, którą będę nazywać ustawą antyinnowacyjną CBDC… powszechnie uniemożliwiałaby ważne prace prowadzone przez Fed w celu zbadania potencjalnej amerykańskiej CBDC” – stwierdziła członkini komisji Maxine Waters. „Zamiast podejmować kroki, aby zapewnić Stanom Zjednoczonym zwycięstwo w wyścigu w przestrzeni walut cyfrowych z wschodzącymi potęgami, takimi jak Chiny, Republikanie dokonują bezpodstawnych ataków na CBDC, które nawet nie istnieje” – dodała Maxine Waters.

Patriotyczni anarchiści chcą osłabić dolara, promować kryptowaluty, przejść do systemu, w którym całkowicie stawiamy na prywatność i zero na egzekwowanie prawa” – powiedział Brad Sherman z Partii Demokratycznej.