Rosyjski bank wprowadza funkcję wypłaty cyfrowych rubli (CBDC) z bankomatu.

Nowa funkcjonalność została zaprezentowana na forum innowacyjnych technologii finansowych Finopolis-2023. Wypłata cyfrowych rubli będzie dostępna za pośrednictwem bankomatów dla użytkowników banku VTB. Testy wypłat cyfrowego rubla za pośrednictwem bankomatów zostaną przeprowadzone przez uczestników pilotażu, a jeśli zakończą się sukcesem, technologia ta zostanie wprowadzona do masowego obiegu.

Użytkownicy będą mieli możliwość wypłaty środków z dowolnego z 14 000 bankomatów na terenie Rosji. Aby wypłacić gotówkę z konta cyfrowego rubla – użytkownik będzie musiał zeskanować smartfonem kod QR bankomatu, po czym na ekranie użytkownika otworzy się aplikacja VTB Online, w której użytkownik będzie mógł wybrać wypłatę z konta cyfrowego rubla. Wypłacana kwota z konta w cyfrowych rublach zostanie najpierw przelana na konto bankowe, a następnie będzie dostępna do wypłaty.

VTB to jeden z największych rosyjskich banków, który jest aktywnie zaangażowany w rozwój i pilotażowe wdrażanie cyfrowego rubla.

 

źródło: bankinform.ru