Palau rozpoczyna drugą fazę projektu „PSC”.

Ministerstwo Finansów Palau uruchomiło drugą fazę projektu stablecoina „PSC”.
Faza 2 skoncentruje się na budowaniu solidnego ekosystemu cyfrowego, zwiększeniu użyteczności i zasięgu „PSC” – przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na zgodność z prawem i przepisami.

Jay Hunter Anson, konsultant ds. cyberbezpieczeństwa w Palau i doradca Ministerstwa Finansów Palau, potwierdził rozpoczęcie drugiej fazy. Wspomniał, że Palau planuje rozszerzyć obecną współpracę z Ripple. „PSC” to stabelcoin zabezpieczony dolarem amerykańskim – działający w oparciu o XRP Ledger – Ripple. Podkreślił, że druga faza skupi się na nawiązaniu współpracy w zakresie marketingu i celów zrównoważonego rozwoju.

Według doradcy Ripple, Anthony’ego Welfare’a, „PSC” umożliwi tanie transakcje peer-to-peer, mieszkańcy Palau będą mogli przeprowadzać transakcje offline, nawet podczas przerw w dostawie prądu.

Pomyślne zakończenie pierwszej fazy projektu „PSC” zostało ogłoszone 7 grudnia. W tej początkowej fazie, która trwała trzy miesiące, wzięło udział 168 wolontariuszy, będących pracownikami rządowymi, każdy z nich otrzymał 100 „PSC” do wykorzystania w uczestniczących w pilotażu lokalnych sklepach detalicznych.

 

źródło: digitalpoundfoundation.com

 

Palau publikuje raport z pilotażu stablecoina „PSC”.