„Zdrowe pieniądze, lepszy świat” – niemiecka społeczność zorganizowała kampanie pro-bitcoinową z okazji 15. urodziny sieci Bitcoin.

W wielu miastach w Niemczech i Austrii z okazji 15. urodziny sieci Bitcoin (3 stycznia 2024 roku) odbyła się kampania pro-bitcoinowa #GesundesGeld prowadzona przez społeczność zaangażowaną w szerzenie wiedzy na temat największej kryptowaluty na świecie.

Inicjatywa wyszła od społeczności „Einundzwanzig” („dwadzieścia jeden”), której nazwa nawiązuje do 21 milionów Bitcoinów, które można wydobyć. Pojawiły się billboardy, plakaty, ekrany elektroniczne i różne inne formy promowania Bitcoina. Kampania rozprzestrzeniła się na centra handlowe, przystanki autobusowe i inne strategiczne lokalizacje.

Głównym sloganem kampanii Einundzwanzig jest Zdrowe pieniądze, lepszy świat – celem akcji jest skupienie uwagi na możliwość wejścia do otwartego, wolnego i nieocenzurowanego systemu, ale także na potencjalne rozwiązanie w walce z inflacją w postaci Bitcoina, który pomimo swojej zmienności, stopniowo sprawdzał się przez lata jako środek przechowywania wartości.

Kampania informacyjna #GesundesGeld została zrealizowana w niemieckojęzycznej społeczności Bitcoin już po raz drugi.

 

*Artykuł nie ma na celu zachęcić do inwestycji w krypotowaluty.

 

Niemiecka parlamentarzystka – Joana Cotar zaproponowała legalizację Bitcoina w Niemczech.