(Brazylia) CAIXA bank rozpocznie wypłacanie świadczeń „Bolsa Família” za pomocą Drex.

CAIXA bank ogłosił, że zamierza testowo rozpocząć wypłacanie świadczeń socjalnych „Bolsa Família” za pomocą cyfrowej waluty banku centralnego – Drex. Rozpoczęcie testów planowane jest na kwiecień–maj.

Jednym z celów inicjatywy jest ułatwienie korzystania ze świadczeń ludności zamieszkującej regiony o utrudnionym dostępie do Internetu i ograniczonym dostępie do oddziałów bankowych za pomocą trybu offline, który umożliwi otrzymywanie pieniędzy bez konieczności połączenia z Internetem oraz zapobiegnie konieczności wizyty w banku beneficjentom z odległych miast w celu wypłaty świadczeń. W tym celu CAIXA bank bada obecnie możliwość zdeponowania Bolsa Família za pośrednictwem Drex na karcie, z której można korzystać w dowolnym miejscu.

CAIXA bank dociera do 99% populacji Brazylii. Z Bolsa Família korzystają miliony rodzin w Brazylii, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W Brazylii niektóre regiony wykorzystują już lokalne waluty cyfrowe do wypłaty świadczeń socjalnych.

Miasta w Brazylii wypłacają świadczenia socjalne w lokalnej cyfrowej walucie.

Drex od 2023 roku znajduje się w fazie testowania przez Bank Centralny Brazylii. Uruchomienie wstępnie zaplanowane na koniec 2024 roku, ale opracowanie protokołów związanych z infrastrukturą systemu i prywatnością może opóźnić wdrożenie o kilka miesięcy.

 

źródło: seucreditodigital.com.br