Banco do Brasil przetestuje płatności offline w CBDC.

Banco do Brasil i Giesecke+Devrient Currency Technology (G+D) podpisały umowę współpracy, której celem jest opracowanie rozwiązań, które umożliwią Brazylijczykom przeprowadzanie transakcji offline za pomocą CBDC (Drex) bez dostępu do Internetu.

Inicjatywa opiera się na technologii przetestowanej już w Ghanie i Tajlandii. Ponadto pomysł zakłada dokonywanie płatności nie tylko za pomocą telefonu komórkowego, ale także bransoletki lub pierścionka, przy użyciu szyfrowania w celu zagwarantowania bezpieczeństwa transakcji.

G+D to globalna firma specjalizująca się w bezpieczeństwie cyfrowym, technologii finansowej i monetarnej. Oferuje innowacyjne rozwiązania dla rządów, banków i firm. Banco do Brasil jest jednym z największych banków w Ameryce Łacińskiej pod względem sumy aktywów. Założony w 1808 roku, oferuje szeroką gamę produktów i usług finansowych dla osób fizycznych i firm.

Współpraca Serpro z Banrisul

Serpro (usługi IT) i Banrisul (bank działający głównie w stanie Rio Grande do Sul) również ogłosiły zawarcie umowy o współpracy w celu stworzenia nowych technologii na potrzeby CBDC. W pierwszej kolejności zostanie utworzona wspólna sieć pomiędzy Serpro i Banrisul, której celem będzie wdrażanie inteligentnych kontraktów w środowisku testowym, które w przyszłości będą wykorzystywane przez CBDC.

 

źródło: exame.com / opetroleo.com.br